pátek 3. července 2020 Radomír

Podivná zábava na základní škole. Desetiletí žáci si na lavici "rýsovali" rozdrcené lipo

Velmi zvláštní zábavu si při vyučovací hodině našli žáci jedné základní školy v malé obci na Plzeňsku. Učitelé je přistihli v moment, kdy si drtili bonbony lipo, pravítkem prášek dělili do „lajn“ a postupně naznačovali, že ho vdechují. Jejich „hra“ na uživatele drog, ale nezůstala bez odezvy.

„Toto chování desetiletých a jedenáctiletých dětí by se mohlo zdát pro někoho dětinské, nicméně pedagogové na základní škole, nechtěli tuhle situaci podcenit a raději děti včas varovat, co by se mohlo stát, pokud by si zahrávaly se skutečnými drogami,“ uvedla mluvčí policie Ivana Jelínková.

Vyučující v prvé řadě kontaktovali rodiče dětí a zároveň oslovili policisty z oddělení tisku a prevence, aby dětem přijeli udělat preventivní program s tématem drogy.

Policisté proto tento týden školu navštívili. „Žáci byli obeznámeni se závislostmi legálních, nelegálních a návykových drog, které trýzní lidský život. Všichni bedlivě poslouchali, jak se lidé stávají drogově závislými, jaké drogy existují a jaké mají účinky. O úspěšnosti a poutavosti přednášky svědčila i diskuze, kdy děti policistce pokládaly různé dotazy,“ dodala mluvčí.

Výklad byl doplněn konkrétními ukázkami a odstrašujícími obrázky. „Věřím, že se děti zamyslely nad zákeřností tvrdých drog, ale i návykových látek společností tolerovaných, jako jsou například tabákové výrobky či alkohol,“ uzavřela Jelínková.

Foto Policie ČR

Štítky Plzeň, drogy, základní školy, Lipo, Policie ČR

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.