čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Soud v Plzni řeší vraždu z roku 2008, obžalovaný je i expolicista

Krajský soud v Plzni dnes otevřel víc než deset let starý případ brutální vraždy z Chebska. Bývalého policistu, čtyřicetiletého Martina Novotného a jeho známého, pětačtyřicetiletého Aleše Šeptáka státní zástupce viní z toho, že v listopadu 2008 napadli a vážně zranili šestadvacetiletého muže a pak ho převezli na odlehlé místo u přehrady Bílý Halštrov. Když se nemohl kvůli zlomené stehenní kosti a značné opilosti bránit ani utéci, přivázali ho na lano a více než dva kilometry ho smýkali za osobním autem, tvrdí žalobce.

Nakonec podle něj nechali muže ležet u silnice u bývalé textilky. Muž četným těžkým zraněním na místě podlehl.

Oba muže zadržela 1. června 2018 zásahová jednotka. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů, protože Novotný byl v době vraždy příslušníkem policie. Policie ho vyšetřovala v souvislosti s případem už před deseti lety. Pro obvinění ale chyběly důkazy a policie věc odložila. Nové zásadní důkazy se objevily asi před rokem a půl. Oběma obviněným hrozí podle zákonů platných v roce 2008 výjimečný trest.

Novotný i Šepták vinu v přípravném řízení popřeli. "Se smrtí nemám nic společného", zahájil dnes svou výpověď u soudu Novotný. V kritický den, byla to sobota, byl prý v pracovní neschopnosti. Byl na návštěvě u kamaráda a hráli poker a potom šli s dalšími muži do baru. Viděli tam i mladého muže, pozdější oběť vraždy, který v opilosti spadl z barové židle. Novotný ho prý neznal, teprve v baru se dozvěděl jeho jméno. Z baru šli prý potom s dalšími lidmi na jiné místo na diskotéku. Jednání pokračuje dnes výslechy obou obalovaných.

Po zbití a následném vláčení za autem po drsném povrchu cesty utrpěl mladý muž zlomeniny kostí a čelistí, rozsáhlé odřeniny, tržné rány a zhmožděniny po celém těle a mnohá vnitřní zranění. Jeho utrpení muselo být podle obžaloby značné, protože minimálně na počátku vlečení za autem byl při vědomí. Příčinou smrti bylo těžké poranění lebky a poškození mozku.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, soud, vražda, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.