úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Prohnaný mladík dokázal vyluxovat z konta svého známého téměř půl milionu

Škodu přesahující 400 tisíc korun způsobil svému padesátiletému známému z Plzně třiadvacetiletý mladík z Plzeňska. Peníze si totiž převedl na konta svých přátel a za to si teď vysloužil od kriminalistů obvinění z krádeže.

Vše začalo v květnu 2020, kdy se mladík seznámil s poškozeným. „Natolik si získal jeho důvěru, že mu starší muž sdělil údaje k internetovému bankovnictví spořícího účtu. Občas mladíka požádal, aby mu peníze převedl na běžný účet a on si je mohl vybrat z bankomatu. To ovšem netušil, že mladý muž si údaje zapamatuje a následně použije k neoprávněným převodům peněz na účty svých známých, kteří peníze následně vybrali z bankomatu a předali mu je,“ popsala praktiky podnikavého mladíka mluvčí policie Michaela Raindlová.  

Důvěřivý muž takto přišel o téměř půl milionu korun. Podvodník většinu peněz již utratil za automaty a pro svoji vlastní potřebu. Za přečin krádež mu hrozí až pět let za mřížemi. A jedna rada od policie na závěr. „Nikdy nikomu nesdělujte hesla a jiné přístupové kódy k osobním účtům,“ dodala mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky krádež, převod peněz, internetové bankovnictví, převod peněz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.