pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Přes hranici do SRN chtěli vycestovat dva muži i když měli nařízenou karanténu

Za poslední tři dny zkontrolovali policisté na vjezdu do ČR přes šest tisíc vozidel, 50 z nich odepřeli vstup do naší republiky. Dva muži se dokonce pokusili překonat hranice i když měli nařízenou karanténu. Do Německa je policisté nepustili.

Při výjezdu zkontrolovali policisté přes 10 tisíc vozidel a odepřeli výjezd téměř 40 vozidlům. Největší fluktuace je stále na Rozvadově a nejčastěji se jedná o nákladní dopravu.

„Na hraniční přechod Rozvadov přijelo vozidlo Audi s dvěma cestujícími ve věku 56 a 27 let. Češi chtěli vycestovat do ciziny, kde mají povolený pobyt. Policisté v rámci kontroly zjistili, že oba mají být v karanténě a to z toho důvodu, že den před tím přicestovali do ČR. Přestupek jsme předali příslušnému právnímu orgánu,“ uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

V rámci repatriace přijel také na Rozvadov autobus, který vezl devětadvcetiletého cizince. Vzhledem k tomu, že měl muž uložen zákaz pobytu na území ČR až do roku 2025 nevpustili jej policisté na naše území a zůstal v SRN.

„Kolegové z pořádkové jednotky a obvodních oddělení v rámci výkonu mimo jiné také kontrolují, zda lidé nosí na veřejnosti roušky či se neshlukují. Během víkendu policisté nejčastěji řešili přestupky ohledně zákazu volného pobytu osob, jednalo se téměř o 20 lidí,“ uvedla Korandová. Kontroly probíhají po celém Plzeňském kraji a to nejen na veřejných prostranstvích, ale i v okolí ubytoven. Policisté asistují také například při zjišťování totožnosti osob pro záchrannou službu či se podílejí na pátrání po osobách.

Policisté v rámci služby přijdou do styku i s lidmi, kteří vykazují příznaky různých onemocnění, a proto musí dodržovat veškerá hygienická opatření a po převozu těchto osob provádí desinfekci vozidel.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, pokuta, roušky, zákaz, kontrola, koronavirus, hranice, zákaz pobytu, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.