pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Při nehodě na Plzeňsku se zranilo osm lidí včetně dvou dětí

Osm lidí včera kolem 17:00 utrpělo zranění při nehodě tří aut u Tlučné na Plzeňsku, většina zranění byla vážných až velmi vážných. Vrtulníky do nemocnic přepravily i dvě děti. Na silnici číslo 203 se srazila čelně dvě osobní auta a třetí narazilo do nich. Místo bylo opět průjezdné až po 22:30, řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Podle prvotních informací jel řidič, ročník 1999, s vozem Škoda Octavia od obce Vejprnice směrem na Tlučnou. Z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozem audi. "Za tímto vozidlem jelo ještě jedno vozidlo tovární značky Opel Astra, které řídila žena, ročník 1955, které bylo vlivem dopravní nehody rovněž poškozeno," uvedla Jelínková.

Záchranná služba na místě ošetřila a následně převezla do nemocnic osm většinou těžce zraněných lidí. "Letecká záchranná služba z místa transportovala dvě děti v mladším školním věku s těžkými zraněními, ale při vědomí, a muže okolo 30 let s velmi vážnými zraněními v bezvědomí na umělé plicní ventilaci na emergency Fakutní nemocnice Lochotín (FNL)," řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Sanitkou záchranáři převezli do nemocnice ženu s mnohočetnými zraněními a muže s velmi těžkými zraněními, oba ve věku kolem 30 let. Do FNL odvezli také ženu ve věku okolo 40 let s traumatickým zraněním horní končetiny. "Poslední transportovaní byli muž ve věku okolo 30 let a žena okolo 60 let se středně těžkým zraněními," dodala Svobodová.

Autoři | Foto HZS PK

Štítky ČR, nehoda, zranění, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.