Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Požár velkoskladu se škodou za 60 milionů způsobil skladník. Hrál si s ohněm u regálu se zapalovači a hořlavinami

Škodu ve výši 60 milionů korun způsobil požár velkoskladu na Rokycanské ulici v Plzni. Objekt shořel na Silvestra roku 2021. Teď policisté ukončili vyšetřování případu a z obecného ohrožení obvinili sedmatřicetiletého zaměstnance skladu, která má požár na svědomí. Požár založil, když se nudil v práci.

U požáru obřího velkoskladu potravin a dalšího zboží nad čerpací stanicí na Rokycanské třídě tehdy zasahovalo devět jednotek hasičů. Kvůli zásahu byl omezený provoz na rušné výpadovce z Plzně směrem na Prahu. Na místě požáru po jeho uhašení vyšetřovatelé provedli opakované ohledání místa činu s využitím služebního psa – specialisty na detekci hořlavých látek. Složité vyšetřování opřené o množství shromážděných důkazů nakonec přivedlo kriminalisty až k zaměstnanci skladu, kterého obvinili ze spáchání obecného ohrožení. Způsobil škodu velkého rozsahu, a tak mu hrozí trest odnětí svobody na osm až patnáct let!

„Obviněný dne 31. prosince 2021 krátce po třinácté hodině ve skladu u regálu se zapalovači, tabákem, uhlíky do vodních dýmek a náplněmi do plynových a benzinových zapalovačů zkoušel z nudy funkčnost zapalovače a zapaloval papírovou krabici od uskladněného zboží. Zapaloval krabici v prostorech, kde platí přísný zákaz kouření a používání otevřeného ohně a kde žádné předměty nesmějí být vystaveny sálavému teplu,“ informovala o vzniku požáru mluvčí policie Dagmar Brožová.

Skladníka, který si hrál s ohněm na tom nejméně vhodném místě, varoval spolupracovník o příchodu nadřízeného. Muž tak rukou umačkal žhnoucí krabici a z místa odběhl. „Zpátky se ale na místo již nevrátil, neboť z důvodu Silvestra byla pracovní směna předčasně ukončena a všichni zaměstnanci sklad opustili. Žhnoucí krabici však neumačkal dostatečně, došlo k vznícení krabice a k požáru, který se postupně rozšířil. Požár poškodil objekt skladu a uskladněné zboží. Celková škoda byla vyčíslena na 60 milionů korun,“ doplnila policejní mluvčí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZSPK

Štítky požár skladu, Plzeň, Rokycanská, hasiči, sklad potravin, skladník způsobil požár skladu, škoda 60 milionů, silvestrovský požár velkoskladu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.