sobota 16. října 2021 Havel

Bez registrace se lze proti koronaviru očkovat i v prostorách plzeňského pivovaru

Nové očkovací centrum, kde se mohou lidé nechat naočkovat vakcínou proti koronaviru bez předchozí registrace, otevírá dnes Fakultní nemocnice Plzeň v prostorách pivovaru Plzeňský Prazdroj. Očkovací místo bude určené pro zájemce od 18 let, v provozu bude každý čtvrtek a pátek od 14:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 13:00 a od 14:00 do 18:00.

„Jediná možná cesta k návratu do normálního života je očkování. V minulých pandemických vlnách jsme byli v nemocnici svědky opravdu velmi smutných lidských příběhů a jedině kolektivní imunita napomůže zvládnout toto pandemické období. Očkování bez předchozí registrace je další možností, jak vakcínu získat co nejrychleji," řekl ředitel FN Václav Šimánek.

Očkovací centrum v pivovaru, který je v centru Plzně, v dobré dostupnosti hromadné dopravy a s možností bezplatného parkování, bude očkovat vakcínou od firmy Pfizer/Biontech. Příchozí musí pro registraci předložit občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Pro vydání certifikátu o očkování je nutné po příchodu do očkovacích centra nahlásit e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu.

„Dlouhodobě spolupracujeme s městem i Plzeňským krajem na různých projektech na podporu místních obyvatel. Proto nám přišlo přirozené nabídnout naše prostory, které za normálních okolností slouží pro firemní akce a konference, aby zde vzniklo očkovací centrum. Věříme, že i díky dobré dostupnosti v rámci Plzně o něj bude zájem," uvedl Rudolf Šlehofer z Prazdroje.

FN Plzeň očkuje proti koronaviru od 31. prosince 2020, k 10. srpnu zdravotníci v nemocnici aplikovali přes 86.000 dávek vakcíny. FN očkuje i děti mezi 12 a 15 lety na detašovaném pracovišti v lochotínském areálu v Ústavu imunologie a alergologie. „Denně je vakcína aplikována u více než 150 dětí této věkové kategorie," informovala mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

V Plzeňském kraji dostalo alespoň první dávku vakcíny 312.410 lidí, tedy zhruba 53 procent všech obyvatel kraje. Očkování bez předchozí registrace zavedl kraj v několika očkovacích místech v kraji poslední dva červencové pátky. Pokračuje i o srpnových pátcích do 21. srpna, a to v Klatovské, Domažlické a Sušické nemocnici, v Nemocnici sv. Anna v Plané a v Plzni v nemocnici Privamed a EUC klinice, v sobotu očkuje bez registrace velkokapacitní očkovací místo v Plzni.

Každý pracovní den dopoledne mohou na očkování přijít neregistrovaní zájemci do Stodské nemocnice. Bez registrace bylo dosud v kraji očkováno 3600 lidí, dalších zhruba 900 lidí naočkovaly bez předchozí registrace mobilní týmy, které vyjíždějí do některých odlehlejších vesnic kraje, řekla mluvčí krajského úřadu Eva Mertlová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Plzeňský Prazdroj

Štítky očkování, vakcína, distribuce vakcín, vakcína proti koronaviru, očkovací centra, Plzeňský, Plzeňský Prazdroj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.